חיפוש:
גבינת החודש
גבינת החודש
חלומי - בריח מנטה
המשך
גבינומטר

גבינומטר לקבלת טיפים לאירוח גבינות מושלם!

מספר משתתפים:
חשב
קשקבל
מלכת הבלקן
קשקבל היא גבינה חצי קשה. טעמה מלוח בצורה עדינה, ולעומת זאת היא חריפה יחסית לגבינות אחרות. הגבינה שייכת למשפחת הפסטה פילטה. מדובר בקבוצת גבינות איטלקיות, הכוללת בין השאר גם את גבינת המוצרלה ואת גבינת הפרובולונה. בתהליך הייצור הגבינות הללו עוברות שלבים של בישול ולישה במים רותחים: לאחר שמוציאים את הגבן ממי הגבינה, פורסים אותו לרצועות. אז מרתיחים לצד תבלינים, לשים ביסודיות ומאחדים את הרצועות מחדש לגוש בצורה עגולה, שמוכנס לתבנית. התהליך הוא שמקנה לגבינה את חריפותה.
 
Caciocavallo באיטלקית פירושו: "גבינה על סוס". אי לכך, משערים שבתחילה הייתה הגבינה מיוצרת מחלב סוסות. בתחילה נוצר הקשקבל בסיציליה ומשם התפשטו הייצור והאכילה לחבל הבלקן, למדינות יוון, טורקיה, בולגריה, סרביה, קרואטיה, מקדוניה, סלובניה, הונגריה ורומניה. בישראל הקשקבל מגיעה בצורתה הגולמית כמו גלגל, ששוקל בין 3 ל-15 ק"ג. את הקשקבל ממליחים ומיישנים לאחר לישה ומתיחה. תהליך היישון של נמשך בין שלושה חודשים לחצי שנה, תלוי בשיטות המחלבה.
 
לגבינה יש קליפה דקה בצבע צהוב-חום, כשהצבע מתכהה מיום ליום. הגבינה נשמרת מצוין לאורך זמן שיווקה, והיא גם קלה לפירור ולגירור. נהוג לחתוך את הקשקבל למשולשים. מגישים אותה לרוב בתוך פלטת הגבינות, יחד עם פירות (דוגמת תפוח, ליצ'י, תאנה, שזיף) וירקות (בעיקר גזר, זיתים, צנון וצנונית) טריים ובקישוט של עלי מרווה, מנטה או בזיליקום לעידון הריח. עם זאת, הגבינה מצוינת גם לטיגון או לאפייה.